Šikovný pomocník v domácnosti

Rodina

Zuzana Zuzana 02.12.201211668

Šikovný pomocník v  domácnosti

Advent sa blížil a ja som si konečne našla čas na upratovanie. Ako som si tak upratovala nachádzala som stále nové a nové neurobené a zabudnuté veci, ktoré by sa hodili opraviť, namontovať a vyvŕtať. Dokonca som našla ešte rozmontovanú skrinku, ktorú som kupovala pred pol rokom. Som síce žena činu, ale v tomto prípade by sa mi zišla mužská ruka. Hneď som volala priateľovi, či by si na to nenašiel čas, ale veľmi som nepochodila.

Poupratovala som a pootvárala som všetky okná, nech sa trošku vyvetrá. Vetrala som iba chvíľku, no aj to stačilo na to, aby prišiel veľký vietor a všetky okná s buchotom privrel. Keď som ich všetky nakoniec zavrela, všimla som si spadnutý obraz na zemi aj s polkou omietky. Toto bol pravdepodobne signál k tomu, aby som sa odhodlala nájsť si pomoc.

Rozmýšľala som nad tým, či by sa našla nejaká firma, ktorá by mi mohla pomôcť. Po krátkom hľadaní a telefonovaní som zistila, že na mňa nemajú čas, takým malým veciam sa nevenujú alebo sú príliš drahí. Usúdila som, že pred Vianocami teda na veľké výdavky nemám.

Skúsila som to teda hľadať po známosti. Zavolala som kamarátke, že či nemá nejakého známeho. Odpovedala, že nech skúsim hodinového manžela. Povedala som si, že celkom dobrý nápad a začala som hľadať na internete. Bolo ich tam naozaj veľa a nevedela som si vybrať. Jedni mali dobrú cenu, ale žiadne referencie iní vyššiu cenu a spokojných zákazníkov. Nakoniec som narazila na stránku zariadim.sk.

Za dve eurá mi ponúkli možnosť vyhľadania troch overených hodinových manželov do 48 hodín za cenu, ktorú si určím ja. Spísala som si čo všetko by mohol urobiť a bol to pekne dlhý zoznam, ale urobiť sa to muselo. Vytvorila som si zadanie a napísala cenu.

Do dvoch dní ma kontaktovali traja hodinoví manželia. Pozrela som si ich cenové ponuky, referencie a galériu prác a vybrala som si. Odpísala som mu, že prijímam jeho ponuku. Následne mi zavolal a ešte raz sme si prešli všetky moje tŕniky v oku. Nevidel v tom žiaden problém. Ako hodinový manžel si denne zarába na chleba tými najjednoduchšími prácami od výmeny vodovodných batérií, cez vŕtanie, montáž nábytku, demontáž, maľovanie, doštelovanie po tie najzložitejšie v domácnosti, firme alebo na záhrade. Najímajú si ho hlavne na menšie práce, ktoré veľké firmy odmietajú, alebo na ne nemajú čas.

Dohodli sme sa, že príde o dva dni na to. Nemusela som nič kupovať ani vybavovať. Všetko potrebné priniesol so sebou a dokonca prišiel načas.

Ako sme sa tak rozprávali padla reč na to, či ho práca baví. Zveril sa, že pred rokom stratil zamestnanie a musel si rýchlo nájsť niečo nové. Začiatky pre neho, v novom zamestnaní, neboli jednoduché, ale manuálna práca a práca s ľuďmi ho bavila. Nechcel sa jej len tak vzdať. Postupne si vybudoval svoju klientelu v podobe ženských zákazníčok, ale svoje uplatnenie si našiel aj medzi mužmi.

Mnoho mužov je mnohokrát vyťažených náročnými pracovnými povinnosťami  a chýba im čas na drobné opravy v domácnosti alebo len nemajú potrebné zručnosti. Rovnako si ho objednávajú firmy a ktokoľvek kto jeho služby potrebuje. Takto pracuje aj mnoho ďalších hodinových manželov.

S jeho prácou som bola spokojná. Bol naozaj šikovný a ochotný. Prácu urobil rýchlo, kvalitne a zbytočne nezdržoval. Vyplatila som mu dohodnutú cenu a rozlúčili sme sa. Konečne mám pokoj na duši a môžem začať piecť. :D

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 55 referencií PRO
zariadim.sk

Premeníme vašu prácu na zážitky o ktorých sa hovorí! Zákazník na internete trávi stále viacej času…

WEBDESIGN, SEO OBSAH PRE WEB…

So zariadim.sk spolupracujeme už niekoľko rokov a som spokojný. Na…

SPRÁVA REFERENCIÍ

So službou správy / spracovania referencií som veľmi spokojný. Vôbec to…

nalepim.sk

3 47

TVORBA WEB STRÁNKY nalepim.sk

Spoločnosť zariadim.sk som si vybral na základe osobného odporúčania, takže som…

zariadim.sk
5/5 55 hodnotení

Čítajte ďalej

Zobrazte referencie na vašom webe !

Služby pre firmu:Sila internetových referencií

Zobrazte referencie na vašom webe !


09.05.201711668

zariadim.skSlužby pre firmu

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu

Záhrada:Jar v záhrade

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu


04.04.201711668

zariadim.skZáhrada

Aj malá firma môže mať dobrý marketing

Služby pre firmu

Aj malá firma môže mať dobrý marketing


01.05.201611668

Martin ChylaSlužby pre firmu

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím