Dnes je najlepší čas na investíciu do realít!

Dom a byt:Realitné kancelárie

Marek 15.07.201543311

Dnes je najlepší čas na investíciu do realít!

Reality svojim primárnym účelom slúžia bývaniu. Čoraz častejšie sa však stávajú aj investičným nástrojom na zhodnotenie úspor, alebo ochranu kapitálu.  Martin Miklovič netají, že je vhodný čas investovať do realít práve teraz, hoci je potrebné si pribaliť aj striedmosť a racionálne uvažovanie.

Využite priaznivé prostredie na trhu

Realitná bublina z predchádzajúcich rokov hnala ceny nehnuteľností do výšok a následný prepad zreálnil ceny aj ponuku a dopyt. Dnes sa situácia začína opäť meniť, ceny bytov začínajú odzrkadľovať reálnu úroveň s potenciálom rastu. „Na trhu sa opäť objavuje vyšší dopyt, ako ponuka, čo je zaujímavé pre mierny rast cien. Samozrejme záleží od regiónu. Stabilne najvyšší rast vykazujú nehnuteľnosti v Bratislave a krajských mestách, rovnako aj v častiach Slovenska s intenzívnejším rozvojom,“ hovorí Martin Miklovič z kancelárie Reality Miklovič.

Stúpa záujem o prenájom

S rozvojom ekonomiky a cestovaním za prácou si Martin Miklovič  všíma aj fenomén zvýšenia záujmu o prenájom nehnuteľností. „Záujem o prenájom rastie a to môže byť rovnako zaujímavý zdroj pasívneho príjmu, okrem samotného zhodnocovanie ceny nehnuteľnosti,“ hovorí Martin Miklovič.

Opatrnosť sa oplatí

V časoch investičnej bubliny sa investovali do bytov aj požičané peniaze. Ľudia očakávali, že prenájom im zaplatí hypotéku. Martin Miklovič  však hovorí, že hoci je situácia na trhu priaznivá, kupovať byt na investíciu z hypotéky je stále riziko. Priestor vidí viac pre adekvátne zhodnotenie voľných financií a zisk v podobe prenájmu.

Trojmesačná likvidita

Kto chce investovať do nehnuteľností, musí počítať s dlhšou mierou likvidity ako napríklad pri bankových produktoch. Všetko závisí od regiónu aj ponuky, ale Martin Miklovič odhaduje zo skúsenosti priemernú dĺžku na predaj nehnuteľnosti na približne na tri mesiace. Nejde o rýchloobrátkový tovar a na to treba myslieť aj v prípade väčších investícií.

 

 

 

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 4 referencií
Reality Miklovič

Hlavnou činnosťou našej realitnej kancelárie je sprostredkovanie predaja a kúpy bytov, rodinných…

Predaj bytu

Predaj zrekonštruovaného trojizbového bytu v Považskej Bystrici na sídlisku…

Prenájom bytu

Prenájom veľkého a slnečného 3-izbového bytu v centre mesta Považská Bystrica…

Predaj bytu

Profesionálny prístup, zameraný na spokojnosť zákazníka.

Reality Miklovič
0/5 4 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím