Dajte vášmu domácemu miláčikovi to najlepšie

Rodina:Starostlivosť o domácich miláčikov

Marek 07.11.201415115

Dajte vášmu domácemu miláčikovi to najlepšie

Mačka alebo pes, každý štvornohý člen rodiny si vyžaduje láskavý prístup a starostlivosť. Dajte mu to najlepšie a on sa oplatí vernosťou, láskou a radosťou zo života. Dnes sme s odborníkmi na psíkov a mačky prešli cenné rady pri chove o domáce zvieratá od stravy až po ubytovanie v hoteloch.

Strava je základom života

Kŕmite psíka granulami? Hrozí mu nebezpečenstvo. “Granule sa s mäsom – teda prirodzenou stravou nedajú absolútne porovnať,” tvrdí Nikoleta Dióssy z firmy Bordy. Podľa najnovších výskumov, tuk v granuliach sa konzervuje pomocou látok ako Ethoxiquin, BHA a BHT. Omega-3 mastné kyseliny v granuliach úplne chýbajú, pretože sa nedá zabezpečiť ich konzervácia. V lepšom prípade prežije pes na pohľad zdravo, žiaľ často prichádza k ochoreniam. Ak chcete vedieť o téme viac, prečítajte si článok Aká je zdravá a vyvážená strava pre vášho psíka.

 

Ťažko na cvičisku...

Poznáme to všetci, ale kto to dodržiava? Niektorí chovatelia psov si neuvedomujú, že pes potrebuje k správnym návykom vycvičiť. „Skúste najskôr navštíviť rôzne cvičáky a oboznámte sa s metódou a postupom pri výcviku, ktoré sa používajú a až po tom si zvoľte miesto, ktoré budete navštevovať. Vaša námaha sa vráti v podobe radostného prejavu psa pri vykonávaní rôznych cvikov, ktoré sa prenesú z cvičiska do vášho bežného života ,“ radí majiteľom psov Miroslav Caboň. O tom ako si správne vybrať vhodného cvičiteľa sa dozviete v článku: Ako vybrať dobré cvičisko pre psa?

Keď ste na dovolenke

Čo so psíkom? Je lepšie zobrať psa so sebou, alebo ho zveriť hotelu pre psov? Ako si vybrať, čo by mal vyžadovať, hovorí Iveta Dudášová  v článku Hotel pre psov, vyberte si správny. Ak chováte mačky, vyžadujú si samozrejme úplne iný hotel aj prostredie. Čo by nemalo chýbať v hoteli mačičkám a či je možná aj domáca opatera, keď nie ste doma hovorí Bc. Iveta Rossová z Hotela Mačička obšírnejšie v článku Hotel pre mačky s domácou starostlivosťou.

So psíkom ku kaderníkovi

Katka Krajmerová zo psieho salónu Arisa v Bratislave vysvetlí, prečo je dobré strihať psíka a v článku Prečo a kedy chodiť so psíkom na strihanie srsti, vysvetľuje, pozitíva správnej údržby srsti aj počas zimy. „Viem strihať bez viazania, bez akýkoľvek obmedzení. Rozhodujúci je však prístup. Pes sa ma nebojí a získam si jeho dôveru. Za pätnásť rokov praxe som sa nestretla so psom, ktorý by sa nedal ostrihať bez viazania. Je to všetko o prístupe,“ dopĺňa Eva Matejčíková a v článku Bezstresové strihanie psíka existuje vysvetľuje benefity ľudského prístupu zo strany psieho kaderníka. Pre všetkých, ktorým sa nechce so psíkom do salóna ponúka služby Magdaléna Furstová zo salónu Megi v Senci. Psíkov strihá priamo doma a prečo je tento spôsob humánny a pre chovateľov zaujímavý hovorí viac v článku Strihanie psíka v domácom prostredí.

Staňte sa psím záchranárom

Aj takáto možnosť je už na Slovensku. Budete vedieť pomôcť svojmu psíkovi, ale aj cudzím. „Naučíte sa ako zachrániť psíka. Ako mu podať umelé dýchanie, masáž srdca,“ hovorí Róbert Solčík z Dogstar - psie centrum. Zároveň v článku Kurz prvej pomoci pre psov, chudnutie aj pooperačná starostlivosť hovorí aj o pooperačnej starostlivosti, či redukčnej diéte pre obéznych psov.

 

Prečítajte si o starostlivosti o domácich miláčikov skutočne cenné rady z praxe.

foto: community.usvsth3m.com, dogbreedguides.com, www.blackdogdev.com, www.express.co.uk

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 192 referencií
BORDY s.r.o.

Prirodzená potrava pre psov - BARF (Biologically Appropriate Raw Foods – biologicky vhodná surová…

(0/5) 0 referencií
Tajomný dvor Koválov

Chovám plemeno Americký Bulldog a venujem sa výcviku, výchove, prevýchove a odstraňovaniu zlozvykov…

(5/5) 4 referencií
Hotel pre psov

Ponúkame ubytovanie pre Vašich psíkov v tichom prostredí. rodinného domu v obci Bernolákovo, 15 km…

(0/5) 0 referencií
HOTEL MAČIČKA

Sme chovná stanica britských krátkosrstých mačiek a hotel pre mačky a iné drobné domáce zvieratká. …

(5/5) 11 referencií
psi salon Arisa

Psí salón ARISA je tu pre Vás a Vašich domácich miláčikov už dlhšiu dobu.Ponúkame profesionálnu…

(5/5) 27 referencií
Salón pre psov NIN

Sme salón pre psov, ktorý splní všetky vaše očakávania. Vášho psíka ostriháme a upravíme, a v…

(0/5) 0 referencií
STRIHANIE PSOV MEGI

Volám sa Megi a som veľká milovníčka zvierat,hlavne teda psov ktorých považujem za najväčších…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím