Ísť na materskú neznamená vystúpiť z vlaku

Rodina

katarina katarina 02.10.201210315

Ísť na materskú neznamená vystúpiť z vlaku

Príbehov a vtipov o matkách na materskej a o tom, koľko úloh a „pracovných pozícií“ musí matka (nie len na materskej) každodenne zvládať je neúrekom. Nie vždy je na našich pleciach úloha prinášať do domácnosti peniaze, vždy sa však snažíme ak sa dá, prilepšiť si nejakým spôsobom. Rovnako, ako ísť na materskú, neznamená vystúpiť z vlaku. Možností a príležitostí až tak veľa nie je, ak však nájdeme niečo, čo nás navyše baví a môžeme do domácnosti priniesť pár desiatok eur na prilepšenie, radosť a pocity z výsledkov je o poznanie väčšia.

O maminke, ktorá v rámci materskej opatrovala aj iné dieťa som písala dávnejšie (opatrovateľka či iná mama), nedávno som sa sprostredkovane dostala k inej maminke, ktorá rada pečie. Na moju otázku, či by nenapísala príbeh, v ktorom by opísala možno najintenzívnejší rok svojho života mi však odpovedala, že nemá básnické črevo, že do emailov je to iné, také jednoduchšie :) A tak vám jej príbeh podám v takej podobe ako mi ho - z jej pohľadu neprezentovateľne - popísala sama.

"Som obyčajná matka troch detí. Sedemročných dvojičiek a ročnej bambuľky. Na svoje dievčatá som hrdá, aj keď dajú riadne zabrať. No myslím, že najhoršie obdobie je už za mnou – bol to minulý rok, keď dvojičky začali chodiť do prvej triedy, drobček bambuľka mala dva mesiace. Keďže som ju dojčila, samozrejmé bolo nočné vstávanie. V tom čase som navštevovala piaty ročník VŠ, takže ma čakalo písanie diplomovej práve, prednášky, skúšky... Tento ťažký rok mám však úspešne za sebou, preto sa snažím materskú dovolenku naplno vychutnať. Počas voľných chvíľ rada pečiem – torty rôznych druhov. Od mala som túžila byť cukrárka, no na základnej škole ma pani učiteľka prehovorila, aby som šla radšej na strednú školu – za čo som jej vďačná, lebo teraz by som možno ani nevedela zapnúť počítač :-) A tak sa po rokoch ku koláčikom a tortám rada vraciam. 

Ako rodina s tromi deťmi sa máme čo obracať aj po finančnej stránke. Preto som sa zapojila do súťaže o najkrajší hrad, kde hlavnou cenou je sada hrncov. Po nich veľmi túžim, keďže momentálne máme doma také, na ktorých nám horia rúčky :-)) Aj keď súťaž nevyhrám, nič sa nedeje, je to len hra. Dnes som od organizátora súťaže dostala e-mail, či môžu fotku mojej torty použiť v najbližšom katalógu. Tak pre mňa je to ocenenie, ktoré pohladí dušu:-))"

 

Verím, že Katka je len jednou z mnohých matiek s podobným osudom a veľkej skupiny tých, ktorí v budúcnosti budú hľadať príležitosti vo svete zariaďovania čohokoľvek. Aj pre takéto prípady sme s kolegyňou Renkou spracovali základné informácie o podnikaní a príjmoch, aby prilepšenie bolo v súlade so zákonom. Článok čo môžem robiť a za koľko, prípadne ako si založiť živnosť sú pripravené ako súhrn potrebných znalostí, keď začnete pátrať ako ďalej.

Asi týždeň po zverejnení nášho článku o Katke a jej účasti v súťaži nám napísala, že súťaž vyhrala :) Veľmi sme sa potešili, že sme pomohli dobrej veci, že možno aj vďaka nám sa jej splnil sen o obnove kuchynského náradia. Veríme, že do budúcnosti bude zariaďovanie s nami jednoduchšie a príjemnejšie.

Komentáre Disqus.
(5/5) 55 referencií PRO
zariadim.sk

Premeníme vašu prácu na zážitky o ktorých sa hovorí! Zákazník na internete trávi stále viacej času…

TVORBA WEB STRÁNKY solarium-barber…

Vynikajúca spolupráca, 25 hviezdičiek. Pomohli a poradili nám s výberom domény,…

SPRÁVA PROFILU Google Business…

Jednoznačne odporúčam spoluprácu so zariadim.sk. Spolupracujeme spolu už…

Podpora podnikania - úspech je tu…

Priatelia, som maximálne spokojný s prácou a podporou portálu Zariadim.sk . Je…

zariadim.sk
5/5 55 hodnotení

Čítajte ďalej

Zobrazte referencie na vašom webe !

Služby pre firmu:Sila internetových referencií

Zobrazte referencie na vašom webe !


09.05.201710315

zariadim.skSlužby pre firmu

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu

Záhrada:Jar v záhrade

Šesť tipov pre krásnu jarnú záhradu


04.04.201710315

zariadim.skZáhrada

Aj malá firma môže mať dobrý marketing

Služby pre firmu

Aj malá firma môže mať dobrý marketing


01.05.201610315

Martin ChylaSlužby pre firmu

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím