Ako sme našli tie správne jasličky

Rodina

KikaS KikaS 23.07.201225714

Ako sme našli tie správne jasličky

Mojím najväčším šťastím a radosťou v živote je moja dcéra. Napriek krušným dňom, náročným nociam a ostatným "rodičovským radovánkam" som si materskú dovolenku vychutnávala a bolo to jedno z mojich najkrajších období života. No po 1,5 roku nadišiel čas, kedy som sa začala zamýšľať nad návratom do pracovného života. Žijeme v dobe, keď sú ešte aj babka s dedkom aktívnymi pracantmi a o naše malé potomstvo sa starať nemôžu. Začali sme teda riešiť otázku opatery v rámci dostupných možností. Ako pre zodpovednú mamu svojej prvorodenej,  bolo pre mňa nájsť opatrovateľku alebo jasličky, ktoré vyhovujú všetkým mojich náročným kritériám, priam utópiou. Ale čuduj sa svete, podarilo sa!

V záujme spokojnosti celej rodiny som do procesu rozhodovania zapojila všetky svoje logistické, organizačno-manažérske znalosti a vypracovala si svoj "plán". K jeho úspešnému naplneniu bolo treba prihliadnuť na viaceré hľadiská:

1. vzhladom na to, že disponujeme iba jedným autom, s ktorým spravidla jazdí manžel, bolo treba vyriešiť otázku dopravy všetkých členov rodiny. Rozhodovali sme sa teda medzi lokalitou v okolí nášho domu alebo v okolí pracoviska "rodinného šoféra".

2. dôležitý bol aj čas prevádzky jasličiek. Aby sme bez väčších stresov ráno stihli do práce a poobede našu princeznú v kľude vyzdvihli, ideálne do 17:00 (alebo dlhšie).

3. Počet detí v kolektíve. Kedže chorobnosť je v tomto veku často riešená otázka, vyhovuje  určite menší kolektív - maximálne do 10 detí.

4. Prostredie. Najlepšie rodinný domček s malou predzáhradkou, kde sa môžu deti v bezpečí zahrať.

5. Prístup opatrovateľky, starostlivosť, strava, podnety na ďalší rozvoj. Myslím tým milú pani, najlepšie so skúsenosťami, ktorá jasličky prevádzkuje okrem finančného prínosu aj z lásky k deťom, k potrebám najmenších sa stavia individuálne a zabezpečí im príkladný vzor a dostatok podnetov k ďalšiemu rozvoju.

6. Cena. Súkromné zariadenia tohto typu sú často finančne náročné a náš rozpočet na druhej strane obmedzený :-)

Vzhľadom na otázku dopravy a času sme sa rozhodli hľadať riešenie v okolí manželovej práce. Po absolvovaní viacerých návštev v dobrých a lepších zariadniach sme našli tie správne jasličky.

Jasličky alebo skôr opatrovateľskú službu prevádzkujú už viac ako 5 rokov, no napriek tomu by ste darmo hľadali ich fantazijný názov alebo webovú stránku. Fungujú na základe dobrých odporúčaní od spokojných rodičov. Sama som tomu neverila, ale skutočne vyhoveli všetkým mnou tak prísne stanoveným kritériám: individuálny čas príchodu a odchodu, kolektív 8 detí, každý deň zdravá domáca strava, okolie aj interiér prispôsobený deťom, bohatý denný program.

Začiatky určite neboli ľahké, ale prístup Adiky a pani Evky (jej mamy) nám veľmi pomohol.  A čo urobili pre nás rodičov? Odbremenili nás od stresu, ktorý by sme denne zvládali pri pomyslení na to, ako sa má naše dieťa v novom prostredí. Veľmi sa nám páčilo, ako nám ku koncu každého dňa podali správu o celodennom dianí.

Takže sa aj ja s radosťou a veľmi ochotne pripájam k tým, ktorý šíria dobré meno a  pozitívne referencie "Adikinho domčeka".

Ak budete riešiť podobnú dilemu, zamyslite sa nad vlastnými prioritami a vypracujte si svoj málý plán. Verím, že vám môj náčrt nášho riešenia pomôže pri rozhodovaní.

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 27 referencií
andrea-aupair

Opatrujem detičky u mňa doma. Pracujem ako súkromná opatrovateľka viac ako 10 rokov. 100%…

Erika T

1 312

Adika

Dakujeme Adike za starostlivost o Jakubka, nasa spokojnost bola maximalna.…

Renata49

1 705

Opatrovanie-Adika

Vratit sa po 10 mesiaooch od porodu do prace, nebolo lahke rozhodnutie a zverit…

SilviaBES

2 559

nnn2

2. Pokračovanie k SilviaBES....... Už pri prvom stretnutí som mala dobrý pocit…

andrea-aupair
5/5 27 hodnotení

Čítajte ďalej

Bezstresová príprava detí do škôlky

Rodina

Bezstresová príprava detí do škôlky


16.03.201525714

MarekRodina

Opatrovateľka detí alebo au-pair

Rodina

Opatrovateľka detí alebo au-pair


10.05.201325714

ZuzanaRodina

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím