Rozvoňajte vašu vianočnú obývačku čerstvou kaukazskou jedličkou.

Oslavy a podujatia:Vianoce 2021

IvanaD 05.12.202210327

Rozvoňajte vašu vianočnú obývačku čerstvou kaukazskou jedličkou.

Najkrajšie a najobľúbenejšie sviatky roku sa blížia.  Malí či veľkí, všetci sa s iskričkami v očiach každoročne tešia na ten nezabudnuteľný čas strávený v kruhu najbližších pri sviatočnom stole, chutných koláčoch, rozprávkach, darčekoch a žiariacom vianočnom stromčeku. A práve vianočný stromček je neodmysliteľným symbolom Vianoc. Prvé stromčeky ozdobené ovocím a orieškami sa objavili už v 16.storočí, ale naplno sa tento zvyk dostal do domácností celého sveta, ako aj Slovenska, až v 18.storočí. Odvtedy si ľudia vianočné sviatky bez stromčeka nevedia predstaviť a jeho výber sa stal už akousi rodinnou tradíciou. V posledných rokoch sa na trhu objavujú rôzne druhy umelých stromčekov, množstvo ľudí však aj napriek tomu naďalej zostáva verných klasickým živým stromčekom. Aký vianočný stromček si teda vybrať, aby potešil nielen vaše oči, ale aj prevoňal váš domov?

Jedlička vydrží najdlhšie

V našich zemepisných šírkach sú každoročne dostupné najčastejšie 3 typy ihličnanov a to smrek, borovicajedľa. Každý z nich má svoje plusy aj mínusy.

Smrek patrí síce k cenovo najdostupnejším, ale zároveň aj najmenej trvácnym stromčekom. Ak bývate v byte, kde sa veľa kúri, pomerne rýchlo začne opadávať, a tak si ho dlho neužijete.

Borovica je o niečo trvácnejšia ako smrek, krásne voní, no má dlhé a pichľavé ihličie, ktoré sťažuje jej ozdobovanie. Preto sa čoraz obľúbenejšou stáva jedlička.

Jedlička je kombináciou nezameniteľnej vône, jemného ihličia a dlhej trvanlivosti. Ak ju neumiestnite priamo k zdroju vykurovania a budete ju pravidelne zalievať, môžete si jej krásu vychutnávať aj niekoľko týždňov.

Najkrajšie kuakazské jedličky v Bratislave pred Euronics TPD a Bory Mall

Vianočné stromčeky môžete zakúpiť na rôznych miestach v rámci vášho mesta. Predajcovia ponúkajú rôzne typy jedličiek a iných ihličnanov v rozdielnych cenách. Spoločnosť zelena-strecha.sk SkyGardens vám opäť od 3.12.2022 ponúka kaukazské jedličky v dvoch exteriérových lokalitách. Pred obchodným domom TPD v Petržalke a taktiež pred obchodným centrom Bory Mall v Lamači na vás čakajú krásne čerstvé voňavé a súmerné jedličky, ktoré vám podľa potreby aj zafrézujú do stojana a bezpečne zabalia.  Sú tu pre vás celý týždeň vrátane soboty a nedele od skorého rána až do večerných hodín, podľa otváracej doby obchodného centra.

Prídte a vyberte si ten najkrajší pre vás !

Bory Mall –  Bratislava – Lamač 

 

Euronics TPD - Petržaka

 


 

 

Ďalšie informácie nájdete na webstránke https://vianocnestromceky.skygardens.sk/

 

Jedľa kaukazská (tiež nordmanská, nordmannova)

Abies nordmanniana

Vždyzelený ihličnan, pôvodom pochádza z Malej Ázie - Kaukazu a Arménska. Jeho odborný názov je odvodený od jeho objaviteľa fínskeho botanika Alexandra Nordmanna. Tento nádherný, súmerný a majestátny strom vo svojej domovine dorastá do výšky úctihodných 60 metrov, v Európe do 30 metrov. Pre vianočnú atmosféru vašich obývačiek máme pre vás čerstvo zrezané stromčeky výšky 130 až 225 cm dopestované v prírodnej plantáži najbližšej severoeurópskej krajiny.  

Kuakazská jedľa prekrásne vonia, má husté vetvy a tuhé ale nepichľavé ihlice, ktoré dlho neopadávajú, a aj preto je ideálnym vianočným stromčekom.  Ihlice kaukazskej jedle majú dĺžku 2-3cm a narozdiel od iných typov jedlí tieto obrastajú vetvičku aj z hornej strany, kde sú nasmerované priamo dopredu. Vrchná strana ihlíc je tmavozelená a lesklá spodná sa vyznačuje dovma bielymi radmi prieduchov. Pri roztretí medzi prstami uvolňujú ihlice velmi intenzívnu arómu. 

Drevo Kaukazskej jedle neroní živicu a je typicky vynikajúcim materiálom na výrobu hudobných nástrojov a pre interiéry domov. Dospelé stromy mávajú 20cm dlhé červenohnedé šišky u Jedle nordmannovej vyrastajú ma vetvách vzpriamene. Často sú pokryté kvapkami živice. Medzi hrubými semennými šupinami Jedle kaukazskej vyčnievajú tenké cípovité podporné šupiny. 
 

Vianočné stromčeky Bratislava, Lamač, Devínska Nová Ves, Petržalka. 

 


 


 

 

Komentáre Disqus.
(4.8/5) 30 referencií
Zelená strecha -…

Už od roku 2012 sme skrášlovali ľuďom život tým, že sme pre nich vytvárali výnimočné záhrady na…

Zelená strecha domu - Záhorská…

Musím oceniť proaktívny prístup pána Siklienku a poradenstvo ohľadom dotácií na…

EXTENZÍVNA VEGETAČNÁ STRECHA -…

Zelenú strechu som si dal robiť, pretože ma zaujíma ekológia a dlhodobo…

VEGETAČNÁ STRECHA S KVITNÚCIMI…

So spoluprácou s pánom Siklienkom som bol veľmi spokojný. Všetko od počiatočnej…

Zelená strecha -…
4.8/5 30 hodnotení

Čítajte ďalej

Nový E-SHOP pre zelené strechy

Dom a byt

Nový E-SHOP pre zelené strechy


22.02.202210327

JoliDom a byt

Zelené strechy spríjemnia bývanie, ochránia planétu

Dom a byt

Zelené strechy spríjemnia bývanie, ochránia…


03.02.202110327

IvanaDDom a byt

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím